Wybierz kategorię

ELEKTROENERGETYCZNE

INSTALACYJNE JEDNOŻYŁOWE
INSTALACYJNE WIELOŻYŁOWE OKRĄGŁE
INSTALACYJNE WIELOŻYŁOWE PŁASKIE
OGNIOODPORNE I BEZHALOGENOWE

ELEKTROENERGETYCZNE

Oferta naszego sklepu obejmuje wysokiej jakości kable i przewody elektryczne. Jako doświadczona firma jesteśmy w stanie zaoferować każdemu klientowi odpowiednio dobrany model, aby zapewnić jak najwyższą funkcjonalność i niezawodność.

Kabel elektryczny – od najlepszych producentów

W ofercie sklepu znajdują się wysokiej jakości przewody elektryczne takich producentów jak BITNER, EK ELEKTROKABEL, ELEKTROKABEL, ELPAR, HELUKABEL czy NKT CABLES. W ofercie dostępne są m.in.: kable instalacyjne jednożyłowe, instalacyjne wielożyłowe okrągłe, instalacyjne wielożyłowe płaskie, ognioodporne i bezhalogenowe.

Kable i przewody elektroenergetyczne w sklepie elektryczny.pl

Przewody elektryczne z naszej oferty to gwarancja najwyższej jakości i nowoczesności, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klienci będą w pełni usatysfakcjonowani. Posiadamy różne modele, przeznaczone do różnych zastosowań. Służymy również fachowym doradztwem. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami w tej kategorii, a także do obejrzenia innych produktów z kategorii kable i przewody 

Kabel elektryczny - budowa

  • Izolacja zewnętrzna
  • oplot (ekran) - opcjonalnie
  • izolacja wewnętrzna
  • przewód miedziany

Kable elektryczne - rodzaje

  • kable elektryczne jednożyłowe
  • kable elektryczne wielożyłowe

Żyły w kablach elektrycznych najczęściej wykonywane są z aluminium lub z miedzi. Przewody aluminiowe są tańsze, przy jednoczesnym przewodzeniu takiej samej mocy prądu jak przewody miedziane, jednak te drugie charakteryzują się większą trwałością.

Przewód elektryczny a kabel

W mowie potocznej, nazwa kabel i przewód są stosowane zamiennie. W rzeczywistości mają zbliżone znaczenie, jednak nie oznacają tego samego. Terminy różnicują przeznaczenie oraz budowę kabli i przewodów.

Kabel jest szczególnym rodzajem przewodu, o szerszym zastosowaniu. Posiada inne parametry oraz szczelną i wzmocnioną izolacją konstrukcję. Natomiast przewód elektryczny może, ale nie musi posiadać izolacji. Dodatkowo przewody izolowane stosowane są do układania tylko w pomieszczeniach, natomiast kable dzięki ich specjalnej szczelnej i mocnej budowie mogą być układane również w ziemi i w wodzie.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
zamknij